Czas pożegnać starego przyjaciela – po 20 latach Adobe Flash musi przejść na emeryturę

Już za miesiąc rozpoczyna się 2016 rok. Zauważyła to firma Adobe – producent najpopularniejszej wtyczki do przeglądarek na świecie. Na początek nowego roku firma przygotowała małą, lecz symboliczną zmianę. Środowisko programistyczne Adobe Flash Professional zmieni się w Adobe Animate, a możliwość tworzenia kreacji w formacie Flash będzie tylko jedną z opcji.

Czytaj dalej Czas pożegnać starego przyjaciela – po 20 latach Adobe Flash musi przejść na emeryturę

Windows 8 – rewolucja na biurku, konieczny krok w stronę tabletów

Rozpoczął się sezon publikacji różnych przemyśleń na temat nadchodzącymi wielkimi krokami Windows 8. Pozwoliłem sobie również ja dodać kilka groszy od siebie na temat najnowszego dziecka firmy Microsoft – szczególnie, że firma postanowiła wejść z butami w najbardziej wrażliwe dla użytkownika miejsce.

Czytaj dalej Windows 8 – rewolucja na biurku, konieczny krok w stronę tabletów

Metro jest fajne! Czyli pierwsze wrażenia z testu Windows 8

Microsoft wzbudził wiele emocji kładąc kafle w komputerach wielu użytkowników, którzy uczestniczą w tej chwili w testach kolejnych wersji testowych systemu Windows 8. Przyszłość interfejsów biurkowych systemów operacyjnych jest jasna. Kierunek to interfejsy dostosowane do urządzeń dotykowych. Ta rewolucja nie podoba się wielu ludziom. Ja jestem gdzieś po środku. Uważam, że takie interfejsy trzeba projektować z głową. Nie można w jednej chwili pozbyć się myszki i klawiatury. Nie można odrzucić dotychczasowych przyzwyczajeń klientów. Jak więc wypada Windows 8 u osoby, która nie tylko przegląda internet, ale również pracuje w Photoshopie i Visual Studio? Zapraszam do lektury! :)

Czytaj dalej Metro jest fajne! Czyli pierwsze wrażenia z testu Windows 8