Left 4 Dead 2 dla Windows/Linux/OS X – za darmo jeszcze przez kilkanaście godzin

Dziś bardzo krótko, choć w atmosferze świątecznej. Valve postanowiło wkurzyć swoich administratorów serwerów i zafundować świąteczny atak DDoS na ich własny sklep, udostępniając jedną ze swoich ostatnich gier zupełnie za darmo. Left 4 Dead 2 – jeśli wierzyć powiedzeniu, że w Valve potrafią liczyć tylko do dwóch – ostatnia część z serii, w której mamy możliwość porozwalania kilku zombiaków. Jeśli macie troszkę cierpliwości to możecie ją zdobyć za darmo na platformie Steam. Co ciekawe, jest to tytuł dostępny dla trzech głównych platform – dla Windows, OS X oraz Linuksa (czyli także SteamOS)

A tak przy okazji – tegoroczne flagowe tytuły EA rozdajemy na dobrychprogramach :-)

Kontroler Steam – wideo

W mijającym tygodniu pojawiło się demo kontrolera Steam Machines. Ciekawa prezentacja, z mojego punktu widzenia szczególnie ważna jest rozgrywka w grach strategicznych. I tu pojawiła się Cywilizacja V. Pamiętam osobiście jaką porażką był Command and Conquer 3: Wojny o Tyberium na konsoli XBOX 360. RTS to szalony pomysł na konsolach, Cywilizacja to strategia turowa więc idealnie nadawała się do wideo. Ciekawe co w tej kwestii zrobi Valve.

Valve wydaje klienta w Ubuntu Sotfware Center, z tej okazji promocja gier na Steamie

Rozpoczęła się wyprzedaż gier dostępnych dla Linuksa w Steamie z okazji udostępnienia klienta tej usługi w Centrum Oprogramowania Ubuntu. Promocja potrwa do 20 lutego (19:00 CET), więc spokojnie można porozglądać się za fajnymi grami, które zostały przecenione o 50, 75, a nawet 80 procent.
Czytaj dalej Valve wydaje klienta w Ubuntu Sotfware Center, z tej okazji promocja gier na Steamie