Ubuntu 16.04 Xenial Xerus – garść porad na start

Premiera Ubuntu 16.04 Xenial Xerus już za nami, więc już czas na kolejny odcinek mojego poradnika, w którym staram się zawrzeć parę porad na start, zaraz po instalacji systemu.

Tym razem mamy do czynienia z wydaniem systemu z wydłużonym okresem wsparcia. To oznacza, że wydane w czwartek 21 kwietnia Ubuntu 16.04 dostawać będzie aktualizacje przez pięć kolejnych lat. Standardowo, przewidziane są cykliczne aktualizacje obrazów systemu, więc za jakiś czas Canonical będzie publikować wydania 16.04.1, 16.04.2 itd.

Czytaj dalej Ubuntu 16.04 Xenial Xerus – garść porad na start

Integracja Ubuntu 12.10 z Deezerem – wystarczy dodać repozytorium :-)

Jakiś czas temu stworzyłem skrypt, który integrował popularny serwis muzyczny Deezer z powłoką systemu Ubuntu. Instalacja jednak nie była najmilsza, wymagała edytowania plików systemowych – jak zwierzęta :/ Jesteśmy tuż po premierze Ubuntu 12.10, Unity WebApps jest w wersji stabilnej więc warto ucywilizować proces instalacji wtyczki. Panie i Panowie, postanowiłem stworzyć swoje pierwsze repozytorium pakietów DEB ;)

Czytaj dalej Integracja Ubuntu 12.10 z Deezerem – wystarczy dodać repozytorium :-)

Integracja Ubuntu (11.04) Unity z Firefoksem

Ostatnie buildy Chromium posiadają obsługę Launcher API, wykorzystywanego w Unity. Daje to możliwość wskazywania np. postępu pobierania bezpośrednio na ikonie programu. Jeśli jednak korzystacie z Firefoksa pod swoim nowym lśniącym Ubuntu 11.04 to nie mieliście możliwości wykorzystania mocy nowych rozwiązań Canonical. Do teraz.
Czytaj dalej Integracja Ubuntu (11.04) Unity z Firefoksem