AMD ostatecznie wydało sterowniki dla starszych Radeonów, wreszcie można zainstalować w Ubuntu 12.10

Długo AMD kazało sobie czekać, ale już jest. Po ponad półrocznej przerwie pojawiły się zaktualizowane sterowniki dla Radeonów HD 2000/3000/4000. Dzięki temu korzystanie z np. Ubuntu 12.10 nie będzie już tak utrudnione, jak to było wcześniej. Czytaj dalej AMD ostatecznie wydało sterowniki dla starszych Radeonów, wreszcie można zainstalować w Ubuntu 12.10

15 rzeczy do zrobienia po instalacji Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal – niezbędnik użytkownika

Masz już swoje gorące, nowe i lśniące , jest wspaniałe… prawda? ;) Ale szukasz porad co zrobić zaraz po instalacji systemu, aby uczynić go jeszcze lepszym? Po to napisałem właśnie ten wpis, w którym zgromadziłem garść sprawdzonych porad. Zapraszam do lektury niezbędnika!

Czytaj dalej 15 rzeczy do zrobienia po instalacji Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal – niezbędnik użytkownika

Integracja Ubuntu 12.10 z Deezerem – wystarczy dodać repozytorium :-)

Jakiś czas temu stworzyłem skrypt, który integrował popularny serwis muzyczny Deezer z powłoką systemu Ubuntu. Instalacja jednak nie była najmilsza, wymagała edytowania plików systemowych – jak zwierzęta :/ Jesteśmy tuż po premierze Ubuntu 12.10, Unity WebApps jest w wersji stabilnej więc warto ucywilizować proces instalacji wtyczki. Panie i Panowie, postanowiłem stworzyć swoje pierwsze repozytorium pakietów DEB ;)

Czytaj dalej Integracja Ubuntu 12.10 z Deezerem – wystarczy dodać repozytorium :-)

Ubuntu 12.10 na Nexusie 7!

Jednemu z inżynierów Canonical udało się uruchomić najnowszą wersję Ubuntu (z testów której opisywałem wczoraj pierwsze swoje wrażenia) na popularnym tablecie od Google. Jak widać na klipie, całość pracuje bardzo sprawnie, wiele temu zawdzięcza pewnie fakt, że Nexus 7 oparty został o Tegrę 3 – jeden z najpopularniejszych chipsetów w mobilnych urządzeniach. Wideo opublikowano w kontekście niedługo zaczynającego się Ubuntu Developer Summit.

Czytaj dalej Ubuntu 12.10 na Nexusie 7!