Left 4 Dead 2 dla Windows/Linux/OS X – za darmo jeszcze przez kilkanaście godzin

Dziś bardzo krótko, choć w atmosferze świątecznej. Valve postanowiło wkurzyć swoich administratorów serwerów i zafundować świąteczny atak DDoS na ich własny sklep, udostępniając jedną ze swoich ostatnich gier zupełnie za darmo. Left 4 Dead 2 – jeśli wierzyć powiedzeniu, że w Valve potrafią liczyć tylko do dwóch – ostatnia część z serii, w której mamy możliwość porozwalania kilku zombiaków. Jeśli macie troszkę cierpliwości to możecie ją zdobyć za darmo na platformie Steam. Co ciekawe, jest to tytuł dostępny dla trzech głównych platform – dla Windows, OS X oraz Linuksa (czyli także SteamOS)

A tak przy okazji – tegoroczne flagowe tytuły EA rozdajemy na dobrychprogramach :-)

Kontroler Steam – wideo

W mijającym tygodniu pojawiło się demo kontrolera Steam Machines. Ciekawa prezentacja, z mojego punktu widzenia szczególnie ważna jest rozgrywka w grach strategicznych. I tu pojawiła się Cywilizacja V. Pamiętam osobiście jaką porażką był Command and Conquer 3: Wojny o Tyberium na konsoli XBOX 360. RTS to szalony pomysł na konsolach, Cywilizacja to strategia turowa więc idealnie nadawała się do wideo. Ciekawe co w tej kwestii zrobi Valve.

Valve wydaje klienta w Ubuntu Sotfware Center, z tej okazji promocja gier na Steamie

Rozpoczęła się wyprzedaż gier dostępnych dla Linuksa w Steamie z okazji udostępnienia klienta tej usługi w Centrum Oprogramowania Ubuntu. Promocja potrwa do 20 lutego (19:00 CET), więc spokojnie można porozglądać się za fajnymi grami, które zostały przecenione o 50, 75, a nawet 80 procent.
Czytaj dalej Valve wydaje klienta w Ubuntu Sotfware Center, z tej okazji promocja gier na Steamie

Moja szklana kula mówi: To nie będzie rok Linuksa!

W ostatnich latach, chwilę przed rozpoczęciem kolejnego roku mówiło się, że to będzie rok linuksa. Nie trzeba mieć szklanej kuli (choć ja ją mam!), aby stwierdzić że to jest bełkot zatwardziałych fanów systemów spod znaku Linuksa. A prawda jest z goła odmienna – 2013 rok nie będzie rokiem, w którym będzie można powiedzieć, że jest to rok Linuksa.

Czytaj dalej Moja szklana kula mówi: To nie będzie rok Linuksa!