Red Alert 2 wraz z dodatkiem Yuri’s Revenge dostępny za darmo do pobrania

Jeżeli śledzicie tego bloga regularnie to wiecie zapewne o mojej miłości do serii Command and Conquer, stworzonej w Westwood Studios. Nie skorzystam osobiscie z tej promocji, ale chciałbym przekazać wam wesołą wieść, że Electronic Arts w ramach usługi Origin udostępniło całkowicie za darmo jedną z moim zdaniem najlepszych części C&C zupełnie za darmo. Wystarczy się zalogować do klienta o pobrać grę. Więcej informacji na ten temat będziecie mogli przeczytać na łamach portalu dobrychprogramy.

Stare, dobre gry #1 – Command & Conquer: Red Alert

Dzisiejsza wyprzedaż na GOGu skłoniła mnie do odkurzenia starych tytułów ;) Pierwszą z nich jest Red Alert – bodajże obok MDK pierwsza gra w jaką zagrałem na komputerze PC. Jest to równocześnie dla mnie jeden z najlepszych tytułów, jakie pojawiły się na rynku a zarazem jedna z kluczowych dla gatunku RTS pozycji, która na kilka lat wyznaczyła standardy. Zachęcam do przeczytania wpisu. Czytaj dalej Stare, dobre gry #1 – Command & Conquer: Red Alert

Ladies and Gentlemen: I got It! Red Alert 3!

Właśnie wróciłem z MediaMarkt ( ;) ) z moim Red Alert 3: Edycja Rewolucyjna. Oto kilka fotek zrobionych na szybko :-)

Edit: Tak ? właśnie dotarło do mnie, że jestem kapitalistyczną świnią:-) Sorry Dandys, ale to jest Red Alert 3. Nawet metr zapory z ułożonych naprzemiennie mocherów by mnie nie powstrzymał od zakupu tej gry :-)

Czytaj dalej Ladies and Gentlemen: I got It! Red Alert 3!

Red Alert 3, Hell March 3 i cała reszta… :-)

image

Tak, tak?. do premiery mojego osobistego numeru jeden został niecały tydzień! Nie wrzucałem na bieżąco nowych informacji na temat tej produkcji firmy Electronic Arts, ale na prawdę będzie ciekawie. Na sam początek EA zaprezentowało oficjalny ?Hell March 3 World Exclusive Trailer ?. Materiału jest na prawdę wiele. Zapraszam do zapoznania się z nim :-) [ o ile lubisz fajne i ciekawe gry, a nazwa Command & Conquer nie kojarzy ci się z proszkiem do prania ]

Czytaj dalej Red Alert 3, Hell March 3 i cała reszta… :-)

Nowe wieści z frontu C&C: Red Alert 3

[singlepic=49,320,240,web20,right]Elektronicy (EA) ostatnio doceniają swoich graczy :-) od 31 sierpnia 2008 roku pod tym adresem możecie pobrać sobie pełną, legalną wersję pierwszej części Red Alerta. Po drugie pojawiły już się tzw. pre-ordery edycji normalnej, jak i kolekcjonerskiej – tej pierwszej również w Polsce, której cena zostala ustalona na 139 zł. Jako iż miałem kontakt z edycjami kolekcjonerskimi poprzednich C&C to moje przypuszczenia skłaniają się ku cenie 199 zł za edycję kolekcjonerską.  W Polsce możecie składać zamówienia przez gram.pl, za granicą ( gdzie naturalnie wyjdzie to taniej ) jeszcze niestety sklepy, które oferują pre-order RA3 nie mają opcji zamówienia towaru z dostawą do Polski. Smaczkami edycji kolekcjonerskiej będą między innymi:

  • dodatkowe mapy do trybu mutliplayer
  • soundtrack z gry (wliczając w to Hell March 3)
  • klucz do wersji beta gry pt. Tiberium – nawalanki w realiach C&C, której premiera przewidziana jest na 2009 rok.

Hell March, a jednak Czerwony Październik

Październik już nie długo. I co z tego zapewne spytacie? Dla mnie jest to czas, kiedy premierę będzie miała moja najukochańsza gra, nowa część pewnej sagi. Jest to seria dla mnie bardzo szczególna, ponieważ jej pierwszą część dostałem wraz ze swoim pierwszym komputerem i od razu zawróciła mi w głowie :-) Była to jedna z najlepszych gier pod względem fabuły oraz ścieżki dźwiękowej. Widać było pasję włożoną w stworzenie takiego tytułu.

Tak :) Jest to Command & Conquer. Gra sprzedana w grubych milionach egzemplarzy. Ci, co mnie znają to wiedzą, że to C&C to raczej moja pasja i na prawdę jest mi bardzo miło, że po tylu latach od wydania C&C:RA2 zostanie wydana kolejna część. A ten czas już blisko – w sklepach zobaczymy ją już w październiku. Po małych spięciach ze społecznością C&C, związanych z zamknięciem Westwood Studios, Electronic Arts postanowiło skompletować jak najwięcej osób ze starego teamu. Dlaczego tak? No cóż… C&C: Generals nie był hitem na miarę swoich poprzedników, był wyrwany z kontekstu i tylko nazwa łączyła go z tą sagą. Był po prostu denny. Sytuacja zmieniła się, gdy przy pracach nad C&C3: Wojny o Tyberium zaproszono wieloletniego pracownika Westwood Studios, główną twarz sił NOD, Josepha D. Kucan, który również w tej części użyczył swojej twarzy do tej roli. W tej części na współpracę z EA z osobą, z którą miałem okazję przeprowadzić wywiad- mianowicie z Frankiem Klepackim. Tak – nie myli was swojsko brzmiące nazwisko :-) Frank jest muzykiem, tworzył soundtracki do wszystkich gier z Westwood Studios, począwszy od Dune II. Ma również kilka ról w pierwszej części Red Alerta. Obecnie pracuje w konkurencyjnym wobec EA studiu, zbudowanym na bazie starego WS. Jego muzykę usłyszycie więc zatem w Star Wars: Empire at War.

Nie wspominałem o tym wcześniej, ale seria C&C różni się od innych tego typu gier tym, że w filmach w niej zawartych występują prawdziwi aktorzy, często znani z tej czarnej puszki, zwanej czasami telewizorem. Po wpadce z Generals (gdzie takowych nie było) i wielkim come back w C&C3. Teraz plejada gwiazd się jeszcze powiększyła. Na początku EA za wiele nie mówiło, później uderzyło bardzo mocno. Gina Carano – gwiazda amerykańskiego boksu tajskiego wcieli się w postać bezlitosnej sowieckiej agentki Natashy Volkovej.

Jej aliancką odpowiedniczką będzie Tanya Adams, w którą wcieliła się Jenny McCarthy – jedna z gwiazdeczek Playboya, aktorka, która wystąpiła między innymi w Scarry Movie 3. Z kolei odpowiedniczką poprzedniczek po stronie Imprerium Wschodzącego Słońca będzie Kellu Hu.

Ostatnie wieści płyną z targów w Lipsku, gdzie poznaliśmy mniej seksowną część obsady :-) Przywódcami trzech stron będą JK Simmons, George Takei oraz Tim Curry. Fanów Skazanego na śmierć na pewno ucieszy fakt wystąpienia w roli naukowca Petera Stormare’a, znanego z roli mafioza Johna Abruzzi’ego.

Do całej tej otoczki dochodzi fakt, iż to dopiero sierpień, a EA zapewne ma jeszcze karty w rękawie. Ukazują się gameplay’e, wywiady, prezentacje. Zobaczymy co będzie dalej się działo w alternatywnym świecie Czerwonego Alarmu.