Ubuntu 16.04 Xenial Xerus – garść porad na start

Premiera Ubuntu 16.04 Xenial Xerus już za nami, więc już czas na kolejny odcinek mojego poradnika, w którym staram się zawrzeć parę porad na start, zaraz po instalacji systemu.

Tym razem mamy do czynienia z wydaniem systemu z wydłużonym okresem wsparcia. To oznacza, że wydane w czwartek 21 kwietnia Ubuntu 16.04 dostawać będzie aktualizacje przez pięć kolejnych lat. Standardowo, przewidziane są cykliczne aktualizacje obrazów systemu, więc za jakiś czas Canonical będzie publikować wydania 16.04.1, 16.04.2 itd.

Czytaj dalej Ubuntu 16.04 Xenial Xerus – garść porad na start

12 rzeczy do zrobienia po instalacji Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn

Małą tradycją, jaką pielęgnuję na swoim blogu jest tworzenie cyklicznie zaktualizowanych wersji poradnika po instalacji Ubuntu. 23 października 2014 roku wydane zostało Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn. W pytaniach poprzez formularz kontaktowy nie dajecie mi spokoju, więc postanowiłem zaktualizować swoją garść porad. Dziś, sporo spóźniony poradnik do tej najnowszej wersji Ubuntu.

Czytaj dalej 12 rzeczy do zrobienia po instalacji Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn

12 rzeczy do zrobienia po instalacji Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Jest 19 października, a dwa dni temu pojawiło się najnowsze wydanie Ubuntu 13.10. Czas więc tradycyjnie na garść porad, które przydadzą się wszystkim początkującym (ale mam nadzieję, że i tym bardziej zaawansowanym użytkownikom ;)) zaraz po instalacji Ubuntu 13.10 Saucy Salamander.
Czytaj dalej 12 rzeczy do zrobienia po instalacji Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

15 rzeczy do zrobienia po instalacji Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal – niezbędnik użytkownika

Masz już swoje gorące, nowe i lśniące , jest wspaniałe… prawda? ;) Ale szukasz porad co zrobić zaraz po instalacji systemu, aby uczynić go jeszcze lepszym? Po to napisałem właśnie ten wpis, w którym zgromadziłem garść sprawdzonych porad. Zapraszam do lektury niezbędnika!

Czytaj dalej 15 rzeczy do zrobienia po instalacji Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal – niezbędnik użytkownika

[video] Dyplomata Linus Torvalds: NVIDIA – pierd*lcie się ;)

Z pewnością twórcy Linuksa nie można nazwać urodzonym dyplomatą. W Ministerstwie Spraw Zagranicznych mógłby pracować góra 5 minut, do czasu aż zobaczyłby, że musiałby pisać w Wordzie na jego ulubionym Windowsie. Tym razem dostało się producentowi kart graficznych oraz chipsetów firmie NVIDIA.

Czytaj dalej Dyplomata Linus Torvalds: NVIDIA – pierd*lcie się ;)

11 rzeczy do zrobienia po instalacji Ubuntu 12.04 – niezbędnik użytkownika

No dobrze, zainstalowałeś (lub zainstalowałaś) świeże, pachnące jeszcze Ubuntu 12.04 z długoterminowym wsparciem technicznym, zazwyczaj określanym jako LTE LTS. Co warto zrobić, aby system był jeszcze lepszy, wygodniejszy, bardziej dostosowany do Twoich potrzeb?  Jak co pół roku, jest kilka spraw, którymi warto się zainteresować :-) Zapraszam do lektury.
Czytaj dalej 11 rzeczy do zrobienia po instalacji Ubuntu 12.04 – niezbędnik użytkownika