O moim powrocie do Xboksa 360 i Microsofcie oraz MSIE

Wybaczcie nieco sentymentalny ton ostatnich wpisów. Postanowiłem odświeżyć swój romans z platformą Xbox Live, skuszony nieoficjalnym uruchomieniem w Polsce następny Zune Pass, czyli Xbox Music. Aby być prawowitym użytkownikiem, wyciągnąłem z czeluści kartonów swoją starą, białą konsolę Xbox 360 z dyskiem o zawrotnej – niegdyś – pojemności 20 gigabajtów.

Czytaj dalej O moim powrocie do Xboksa 360 i Microsofcie oraz MSIE

Migracja konta Xbox Live – nie próbujcie robić tego w domu!

Zgodnie z informacjami jakie podały ostatnio dobreprogramy.pl, Microsoft umożliwił migrację kont między poszczególnymi państwami. Jako, że gry mnie nie kręcą, a szczególnie już te na Xbox 360 to miałem takie stare, założone przed wejściem do Polski platformy Xbox Live konto zarejestrowane w Irlandii. Zachęcony jednak ostatnią zapowiedzią wejścia do Polski usługi Xbox Music zmierzyłem się z małym problemem: trzeba przeprowadzić migrację konta, aby móc ewentualnie jak zapłacić za muzykę. Czytaj dalej Migracja konta Xbox Live – nie próbujcie robić tego w domu!

Złapani w Sieci: Wszyscy żyjemy w globalnej chmurze

Budzisz się, śniadanie, kawa i sprawdzasz swoją komórkę. Jeśli czytasz ten wpis to najpewniej masz jakiś model telefonu z Androidem albo iPhone’a. Przez całą noc telefon synchronizował informacje na Twój temat z siecią. Nie doszukujmy się w tym altruizmu – wszystko jest idealnie skrojone po to, aby zbudować profil naszych preferencji i dostarczyć najbardziej odpowiednią reklamę. Ale czy tylko? Czytaj dalej Złapani w Sieci: Wszyscy żyjemy w globalnej chmurze

Metro jest fajne! Czyli pierwsze wrażenia z testu Windows 8

Microsoft wzbudził wiele emocji kładąc kafle w komputerach wielu użytkowników, którzy uczestniczą w tej chwili w testach kolejnych wersji testowych systemu Windows 8. Przyszłość interfejsów biurkowych systemów operacyjnych jest jasna. Kierunek to interfejsy dostosowane do urządzeń dotykowych. Ta rewolucja nie podoba się wielu ludziom. Ja jestem gdzieś po środku. Uważam, że takie interfejsy trzeba projektować z głową. Nie można w jednej chwili pozbyć się myszki i klawiatury. Nie można odrzucić dotychczasowych przyzwyczajeń klientów. Jak więc wypada Windows 8 u osoby, która nie tylko przegląda internet, ale również pracuje w Photoshopie i Visual Studio? Zapraszam do lektury! :)

Czytaj dalej Metro jest fajne! Czyli pierwsze wrażenia z testu Windows 8