Kontroler Steam – wideo

W mijającym tygodniu pojawiło się demo kontrolera Steam Machines. Ciekawa prezentacja, z mojego punktu widzenia szczególnie ważna jest rozgrywka w grach strategicznych. I tu pojawiła się Cywilizacja V. Pamiętam osobiście jaką porażką był Command and Conquer 3: Wojny o Tyberium na konsoli XBOX 360. RTS to szalony pomysł na konsolach, Cywilizacja to strategia turowa więc idealnie nadawała się do wideo. Ciekawe co w tej kwestii zrobi Valve.

Valve wydaje klienta w Ubuntu Sotfware Center, z tej okazji promocja gier na Steamie

Rozpoczęła się wyprzedaż gier dostępnych dla Linuksa w Steamie z okazji udostępnienia klienta tej usługi w Centrum Oprogramowania Ubuntu. Promocja potrwa do 20 lutego (19:00 CET), więc spokojnie można porozglądać się za fajnymi grami, które zostały przecenione o 50, 75, a nawet 80 procent.
Czytaj dalej Valve wydaje klienta w Ubuntu Sotfware Center, z tej okazji promocja gier na Steamie

Moja szklana kula mówi: To nie będzie rok Linuksa!

W ostatnich latach, chwilę przed rozpoczęciem kolejnego roku mówiło się, że to będzie rok linuksa. Nie trzeba mieć szklanej kuli (choć ja ją mam!), aby stwierdzić że to jest bełkot zatwardziałych fanów systemów spod znaku Linuksa. A prawda jest z goła odmienna – 2013 rok nie będzie rokiem, w którym będzie można powiedzieć, że jest to rok Linuksa.

Czytaj dalej Moja szklana kula mówi: To nie będzie rok Linuksa!

GOG na Linuksa? Jeśli grasz na Linuksie powiedz im to.

Warto rzucić okiem na jedną z pozycji listy życzeń w serwisie GOG.com. Użytkownik o nicku JudasIscariot (hmmm…) założył wątek w sekcji, gdzie użytkownicy mogą podzielić się swoimi pragnieniami z twórcami tej genialnej platformy. Czy GOG.com zwróci uwagę na niszową platformę systemową? Z resztą z podobną prośbą do serwisu zgłosili się użytkownicy Mac OS X.

Czytaj dalej GOG na Linuksa? Jeśli grasz na Linuksie powiedz im to.

10 000$ do końca, ale już jest pewne: Carmageddon: Reincarnation na Linuksa i OS X! [aktualizacja]

Kontynuacja prawdziwego hitu sprzed dekady, trafi nie tylko na Windowsa, ale również na Linuksa i OS X od Apple’a. Gra do bólu prosta, ale pamiętam godziny spędzone na graniu w poprzednie części Carmageddona. Teraz, jak zapewniają twórcy w swoim wideo, zamieszczonym w niedawnej aktualizacji statusu w serwisie Kickstarter, jeśli cel zebrania 600 000 dolarów na produkcję gry nie zostanie osiągnięty (teraz jest 592 tysiące), to i tak wersje na alternatywne platformy powstaną.

Czytaj dalej 10 000$ do końca, ale już jest pewne: Carmageddon: Reincarnation na Linuksa i OS X! [aktualizacja]