Ostatni dzień na zakup rewelacyjnych gier w niższej cenie na GOG-u

To już ostatni dzień świątecznej wyprzedaży, która jeszcze jest prowadzona na bardzo fajnym serwisie GOG.com. 350 tytułów zostało przeceniona o 50%, a 130 tytułów można nabyć w obniżonej aż o 75% cenie. To doskonała okazja, aby nabyć wspaniałe, stare gry w dużo lepszej cenie. W tym roku po raz pierwszy pojawiły się gry dedykowane dla systemu Mac OS X.

Czytaj dalej Ostatni dzień na zakup rewelacyjnych gier w niższej cenie na GOG-u

GOG na Linuksa? Jeśli grasz na Linuksie powiedz im to.

Warto rzucić okiem na jedną z pozycji listy życzeń w serwisie GOG.com. Użytkownik o nicku JudasIscariot (hmmm…) założył wątek w sekcji, gdzie użytkownicy mogą podzielić się swoimi pragnieniami z twórcami tej genialnej platformy. Czy GOG.com zwróci uwagę na niszową platformę systemową? Z resztą z podobną prośbą do serwisu zgłosili się użytkownicy Mac OS X.

Czytaj dalej GOG na Linuksa? Jeśli grasz na Linuksie powiedz im to.

10 000$ do końca, ale już jest pewne: Carmageddon: Reincarnation na Linuksa i OS X! [aktualizacja]

Kontynuacja prawdziwego hitu sprzed dekady, trafi nie tylko na Windowsa, ale również na Linuksa i OS X od Apple’a. Gra do bólu prosta, ale pamiętam godziny spędzone na graniu w poprzednie części Carmageddona. Teraz, jak zapewniają twórcy w swoim wideo, zamieszczonym w niedawnej aktualizacji statusu w serwisie Kickstarter, jeśli cel zebrania 600 000 dolarów na produkcję gry nie zostanie osiągnięty (teraz jest 592 tysiące), to i tak wersje na alternatywne platformy powstaną.

Czytaj dalej 10 000$ do końca, ale już jest pewne: Carmageddon: Reincarnation na Linuksa i OS X! [aktualizacja]

GOG- Good Old Games

Słyszeliście już o GOGu? Nie? Otóż CDProjekt wychodzi z Polski i tworzy anglo-języczny serwis ze starymi grami, które można kupić za 5,99$ lub 9,99$. Zainteresowani? Mają coś więcej. Gry nie są zabezpieczone przed kopiowaniem, rozpowszechnianiem i tego typu bajerami, ubrane obecnie w bardzo ładny akronim DRM. Ściągacie obraz płyty, wypalacie. Nadal wam mało? A co powiecie na możliwość uruchomienia tych gier pod Windows XP/Vista? Niektóre gry podanto mają dostępne tapety, soundtracki itd. Na razie serwis jest w stadium zamkniętej bety, nie mniej jednak możecie na stronie głównej zostawić swój email. W moim przypadku po ok. 2-3 tygodniach pojawił się email na skrzynce pocztowej z kodem aktywacyjnym :-)

Oto ciekawsze tytuły w katalogu: Fallout 1 & 2, Fallout Tactics,  MDK 1 & 2, Collin McRae 2005, Jagged Alliance 2: Unfinished Business, M.A.X. 1 & 2, Messiah, Shogo no i Toca Race Driver 3.

Oczywiście tytułów jest więcej, autorzy zapowiadają stopniowe rozszerzanie biblioteki.

Serwis dostępny jest pod adresem GOG.com.