Red Alert 2 wraz z dodatkiem Yuri’s Revenge dostępny za darmo do pobrania

Jeżeli śledzicie tego bloga regularnie to wiecie zapewne o mojej miłości do serii Command and Conquer, stworzonej w Westwood Studios. Nie skorzystam osobiscie z tej promocji, ale chciałbym przekazać wam wesołą wieść, że Electronic Arts w ramach usługi Origin udostępniło całkowicie za darmo jedną z moim zdaniem najlepszych części C&C zupełnie za darmo. Wystarczy się zalogować do klienta o pobrać grę. Więcej informacji na ten temat będziecie mogli przeczytać na łamach portalu dobrychprogramy.

Nowe SimCity po dwóch dobach grania

Klient Origin łaskawie mnie poinformował, że mam już za sobą ponad 48 godzin grania w najnowszą wersję SimCity. Czas więc na pierwsze przemyślenia związane z tą grą. Myślę, że tytułu specjalnie nie należy przedstawiać, ale jeśli ktoś żył w dziczy przez ostatnich 20 lat to spieszę wyjaśnić, że SimCity jest jedną z najjaśniejszych i najbardziej zasłużonych marek, które jeszcze wytrwały na tym niewybaczającym błędów rynku gier.

Czytaj dalej Nowe SimCity po dwóch dobach grania

SimCity – jak Electronics Arts spierdoliło jedną z najważniejszych premier tego roku

Wybaczcie ostry tytuł, ale to przechodzi ludzkie pojęcie. SimCity – tego tytułu chyba nie trzeba nikomu chyba przedstawiać. 10 lat po tym jak pojawiło się SimCity 4 na rynku EA postanowiło wrócić (ku mojej uciesze) do tej marki. Dzięki temu jedna z najstarszych, najbardziej zasłużonych serii gier komputerowych wróciła na czołówki serwisów zajmujących się grami. SimCity jest grą wręcz niedoścignioną. Oczywiście w między czasie pojawiło się Cites XL i jemu podobne, ale sposób w jaki te tytuły były wydawane był wręcz tragiczny. Teraz do tego grona Electronics Arts postanowiło wejść z własnej, nieprzymuszonej woli.

Czytaj dalej SimCity – jak Electronics Arts spierdoliło jedną z najważniejszych premier tego roku

Canonical, Electronic Arts, NVIDIA i 15 minut, które może zmienić wszystko [aktualizacja]

Zgodnie z moimi wcześniejszymi przewidywaniami, firma Electronic Arts pojawi się na Ubuntu Developer Summit. Największy (?) na świecie wydawca postanowił odwiedzić konferencję najpopularniejszej biurkowej dystrybucji Linuksa. A w dodatku NVIDIA wydała nowe wersje swoich sterowników dla Linuksa, dodając obsługę bardzo ważnego XRandR 1.2 i 1.3. Całkiem udane ostatnie dwa tygodnie, prawda? Czytaj dalej Canonical, Electronic Arts, NVIDIA i 15 minut, które może zmienić wszystko [aktualizacja]