Nowa, niebieska skórka na dobreprogramy.pl

Pojawiła się nowa, wyjątkowa i w mojej opinii najładniejsza z dotychczasowych skórek w vortalu dobreprogramy.pl. Ta jest dosyć specyficzna, bo pojawiła się z okazji rozpoczęcia konkursu organizowanego we współpracy z firmą Intel :-) Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, jest przygotowanych kilka atrakcyjnych nagród.  Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na specjalnie przygotowanej stronie konkursowej.

Nowe menu wyboru skórki na dobrychprogramach

Od dzisiaj na dobrychprogamach pojawiła się mała modyfikacja. Nowe menu wyboru motywu graficznego zastąpiło poprzednie, które posiadało strzałki lewo-prawo. Pasowało ono w sytuacji, gdy były tylko dwa motywy. Ale stopniowo będzie ich więcej i poruszanie się po takim menu byłoby niewygodne. Od strony technicznej: menu wykorzystuje CSS3 wraz z modułem Webkit translations transition – więc pod Webkitem będzie miało najwięcej wodotrysków :)

6 lat legalnych programów

7 grudnia 2002 roku o godzinie 14:13 serwis dobreprogramy.pl (wtedy dobreprogramy.com) rozpoczął działalność na rynku polskiego internetu. Dziś wortal obchodzi swoje już szóste urodziny i z tej okazji uruchomiliśmy konkurs, w którym wygrać można jedną z 600 nagórd. Więcej informacji znajdziecie na pewno na stronie dobreprogramy.pl, ja tylko zaprezentuje swój wkład w te wydarzenie :-) Przy pomocy wprawnej ręki rysowniczej Skoczka zmodyfikowaliśmy logo serwisu :-)

image

Zlot Dobrychprogramów, Gamikaze i TechIT

Za Krogulcem na forum.dobreprogramy.pl:

Chciałbym (jeszcze nie w pełni oficjalnie) zasygnalizować, że od pewnego czasu trwają przygotowania do II zlotu dobrychprogramów, który w tym roku będzie połączony także ze spotkaniem czytelników naszych nowych portali – TechIT i Gamikaze ;)

II zlot odbędzie się w dniach 5-7 września w Jastrzębiej Górze – nadmorskim kurorcie położonym niedaleko Trójmiasta. W tym roku Zlot przewidujemy już nie na 130 ale aż 200 osób. Tak jak poprzednio, Zlot będzie połączeniem trzydniowej konferencji technicznej z imprezą integracyjną. Planujemy sesje techniczne (tym razem również w ścieżkach tematycznych), prezentacje sprzętu, rozgrywki dla graczy, konkursy, dyskusje, a także spotkanie przy grillu i piwie. Wszystko to w niepowtarzalnej, sympatycznej atmosferze, nad samym morzem. Wszystkim uczestnikom Zlotu zagwarantujemy noclegi w komfortowych pokojach z łazienkami i TV, a także pełne wyżywienie i napoje ;). Do dyspozycji uczestników będzie też basen i jacuzzi.

Jeżeli jesteście zainteresowani udziałem w II Zlocie i macie ukończone 18 lat – już teraz rezerwujcie sobie czas ;) Tak jak w ubiegłym roku, udział w Zlocie będzie wiązać się z symboliczną opłatą aby ograniczyć zjawisko tzw. pustych zgłoszeń (tj. sytuacji, kiedy ktoś się rejestruje i zajmuje miejsce ale nie przyjeżdża).

Tych, którzy nie uczestniczyli w I Zlocie zachęcamy do obejrzenia wideorelacji i fotorelacji.

Oficjalne info pojawi się już niebawem. Tuż po nim rozpoczniemy też rejestrację.

Chyba nic więcej pisać nie trzeba :-)

Dzieci Neostrady – dewastacje Wikipedii

Jako, że na tym blogu nie jestem jednym z adminów Dobrych Progamów, więc mogę napisać to, co normalnie by mi nie wypadało. Jakim trzeba być skończonym idiotą, aby psuć takie wspólne dzieło, jakim jest Wikipedia. Jakim trzeba być tumanem, aby nie pojmować, że wklejenie kodu banera DP na jednym z haseł w Wikipedii nie zareklamuje wortalu, a jedynie go pogrąży w oczach społeczności działającej i zebranej wokół Wolnej Encyklopedii społeczności. Brak mi słów dla takich dzieci. Szczególnie, że jesteśmy wdzięczni za istnienie Dobrych Programów w katalogu haseł Wikipedii, wokół których była wielka wojna, czy aby takie informacje o portalach i woralach powinny się tam znajdować. Mogę jedynie napisać – co również uczyniłem w dyskusji nad tym zdewastowanym hasłem – przepraszam. Za takich użytkowników jest mi na prawdę przykro, bo generują oni nadmiarową pracę adminom Wikipedii.