Ubuntu 16.04 Xenial Xerus – garść porad na start

Premiera Ubuntu 16.04 Xenial Xerus już za nami, więc już czas na kolejny odcinek mojego poradnika, w którym staram się zawrzeć parę porad na start, zaraz po instalacji systemu.

Tym razem mamy do czynienia z wydaniem systemu z wydłużonym okresem wsparcia. To oznacza, że wydane w czwartek 21 kwietnia Ubuntu 16.04 dostawać będzie aktualizacje przez pięć kolejnych lat. Standardowo, przewidziane są cykliczne aktualizacje obrazów systemu, więc za jakiś czas Canonical będzie publikować wydania 16.04.1, 16.04.2 itd.

Czytaj dalej Ubuntu 16.04 Xenial Xerus – garść porad na start

12 rzeczy do zrobienia po instalacji Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Jest 19 października, a dwa dni temu pojawiło się najnowsze wydanie Ubuntu 13.10. Czas więc tradycyjnie na garść porad, które przydadzą się wszystkim początkującym (ale mam nadzieję, że i tym bardziej zaawansowanym użytkownikom ;)) zaraz po instalacji Ubuntu 13.10 Saucy Salamander.
Czytaj dalej 12 rzeczy do zrobienia po instalacji Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Tam, tam, tam! Ubuntu Phone to nie wszystko – Canonical wypuści tablety z Ubuntu

Canonical nie należy do firm, które dzielą się z użytkownikami dalekosiężnymi planami. Kiedyś tak było, ale gdy one nie wypalały to tylko zbierali cięgi od użytkowników. Od tego roku jest powstał inny trend. Mówimy o tym, co aktualnie robimy i podajemy jakieś ramy czasowe. Tym razem jest ciekawiej, bo zegar odliczający pojawił się nie tylko na stronie głównej Canonical, ale również na stronie innego, dużego producenta sprzętu…

Czytaj dalej Tam, tam, tam! Ubuntu Phone to nie wszystko – Canonical wypuści tablety z Ubuntu

Ubuntu będzie bardziej… dotykowe.

Dziś będzie króciutko, bo zarówno dzień nie nastraja do dłuższych wypowiedzi ale także jest dużo mniej informacji na ten temat. Pewne jest, że jutro o 19 naszego czasu Canonical zaprezentuje dotykowy produkt, który bazuje na Ubuntu. Wczoraj pojawiły się pierwsze informacje na temat tajemniczego, rozwijanego poza społecznością projektu. Dzisiaj na stronie głównej Ubuntu pojawił się banner odliczający czas do momentu premiery. To, że pojawi się „coś” dotykowego z Ubuntu wiadomo było już od dawna, samo środowisko graficzne w Ubuntu posiada wbudowany framework ułatwiający pracę ze zdarzeniami dotykowymi.

Czytaj dalej Ubuntu będzie bardziej… dotykowe.