No i Disqus!

Tak, skusiłem się na Disqus. Zobaczymy co z tego wyjdzie, moim zdaniem jest to jedyny wart system komentarzy. Przekonała mnie możliwość powrotu do komentarzy WordPressowych w razie gdybym się rozmyślił.

Nowy serwer :-)

Właśnie zakończyłem przeprowadzanie się na swój serwer dedykowany. Unixstorm jest generalnie firmą, która stara się wyjść na przeciw swoim klientom. Niestety nie potrafili zaoferować mi PostgreSQL z obsługą UTF-8, co mnie odstraszyło. Przeprowadzka na własny serwerek ma swoje zalety – będę miał możliwość dowolnego kształtowania konfiguracji systemu. Dzięki temu wreszcie postawię sobie jakiś serwer kontroli wersji dla swoich projektów. Planuję również w najbliższym czasie małe przebudowanie swojej wizytówki.

Od strony technicznej blog pracuje pod kontrolą serwera WWW Cherokee, PHP z serii 5.3.x oraz (niestety :P) MySQL’a.

Tomick.pl się przeprowadził

Z ostatnim coraz dłuższym ładowaniem się bloga postanowiłem przeprowadzić blog na do nowego usługodawcy. Wcześniej blog był obsługiwany przez firmę IQ.pl a w najbliższym czasie będzie działał na serwerach firmy Unixstrorm.org. Niekwestionowanym plusem przeprowadzki jest lokalizacja serwerów – firma posiada swoje maszyny w Centrum Danych ATMAN (czyli blog leży gdzieś koło dobrychprogramów ;) ), jak również poziom obsługi klienta przy stosunkowo niskich cenach kont.

Unixstorm.org wprowadził do oferty m.in. moją prośbę serwer bazy danych PostgreSQL. Niektóre konta posiadają możliwość utrzymywania systemu kontroli wersji SVN/Trac, dostępu do shella czy klienta Gadu-Gadu EKG. Udostępniono możliwość używania własnych plików php.ini, każdy klient dostaje panel DirectAdmin. Jeśli szukacie stabilnych kont www polecam Unixstrorm.org.

Nowe szaty Tomick.pl

Mając odrobinę czasu postanowiłem przekształcić nieco wygląd bloga. Nowością jest górny pasek z listą najpopularniejszych kategorii (wg. liczby wpisów), postanowiłem zrobić eksperyment i dołączyć do społeczności Twitterowców, a więc również moje ćwierknięcia będą się pojawiały się na blogu. Ponadto lekko zoptymalizowałem WordPressa, aby szybciej ładowała się strona www.

Setny wpis na Tomick.pl

To już 100 wpisów, które zostały opublikowane na tym blogu :) Począwszy od pierwszych relacji z użytkowania wersji testowych Windows 7 i krytki postaw środowiska OpenSource. Od działania Ubuntu pod Toshibą A300-1GN do testów oprogramowania firmy Symantec. Zachwytów nad Red Alertem 3 i reklamami, do jazdy po LPRze, PISie i Doktorze Rydzyku. Oczywiście nie można zabraknąć ostatniego wpisu na temat skrzatów z Warner Bros, które ssą! Ech :) Ten czas szybko mija:)

Życzyłbym sobie kolejnej setki wpisów:)
Dziękuję za to, że odwiedzacie mojego bloga :)

Taka odrobina sarkazmu (thx Aga ;) ):

Czyny, nie cuda
Czyny, nie cuda

Tomick.pl powrócił:)

Witajcie w nowej lokalizacji.

Jako firmę, którą będzie obsługiwała obecnego tutaj Pana Bloga, wybrałem IQ.pl z uwagi na nienaganny uptime, podejście do klienta oraz umiejętne podejście do problemu. Jeszcze raz witam ponownie i przepraszam za tydzień zwłoki :) Od teraz blog zauważalnie szybciej się ładuje.